Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 53 людини

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО СУБКУЛЬТУРИ

Дата: 28 лютого 2023 о 13:14, Оновлено 28 лютого 2023 о 19:16

Субкультури можуть нести небезпеку для підлітка і служити інструментом маніпуляції для управління суспільством.

Оскільки зміні цивілізацій передує зміна напряму думки, то поява субкультур, як феномена, атрибутом якого є ідея чи легенда, слід розглядати як найважливіший фактор відновлення напряму думки. Аналітика соціокультурних змін у період, що передує зміні цивілізацій, дозволяє припустити, що створення субкультур має пряме призначення у зміні напряму руху суспільства.

Сучасні школярі часто відпочивають, а  дозвілля сприймають як ведучу форму життєдіяльності, яка витісняє працю як найважливішу потребу. Від задоволеності проводження часу тепер залежить задоволення життям в цілому. Молодь дуже чутливо сприймає будь які нові форми розвитку у сфері дозвілля зі всіма позитивними і негативними явищами. Заради яких тільки інтересів не об’єднуються люди. Число різних об'єднань вимірюється десятками тисяч, а кількість їх учасників – мільйонами. В неформалів свій світ і  свої правила. Все більше підлітків кожен день у всіх країнах світу стають учасниками неформальних течій. Через це необхідно володіти інформацією про цю культуру й бути готовими до зіткнення з її представниками в реальному житті. Давайте разом звернемося до проблеми неформальних субкультур молоді.

Загалом можна виділити 5 головних характеристик  молодіжних субкультур:

1. Специфічний стиль життя і поведінки.

2. Наявність власних норм, цінностей, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді.

3. Протиставлення себе решті суспільства.

4. Зовнішня атрибутика, яка має символічне значення.

5. Ініціативний центр, який генерує тексти.

Флешмоб, організований спецслужбами росії, докотився до України. У різних містах України було затримано групи підлітків, які організувалися, щоб бити представників інших субкультур.

На початку ідея, ймовірно, була така, щоб прокачати настрої всередині росії, організувавши протистояння. Підлітки збираються великими групами в громадських місцях і влаштовують бійки, найчастіше з «офніками» (сучасна назва гопників і хуліганів), «скінхедами» та мігрантами. Але через те, що у підлітків досі присутня комунікація, незважаючи на війну, через чати у Steam, Discord тощо, акція вийшла з-під контролю і почала ширитися далі.

Якщо ж підлітки відмовляються їх починають шантажувати. Їм телефонують із погрозами, говорять, що знають, де вони живуть завдяки ІР-адресі, і самі прийдуть, щоб вчинити над ними розправу.

Провокування масових бійок серед молоді та підлітків — це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію і використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.

Масове поширення ворожого ІПСО серед української молоді відбулося зовсім не від того, що дітям немає чим зайнятися або через самоосвіту чи дистанційне навчання підлітків.

Не потрібно поводитись, ніби війна десь там, далеко... А тут вже все тихо, спокійно і можна далі яскраво та безтурботно жити. Війна в головах цих людей вже закінчена. Потрібно пам’ятати про наслідки та бути свідомими громадянами!

Суть маніпуляцій зводиться до того, щоб викликати у людини страх, сором або почуття провини та використати її для задоволення своїх цілей.

Маніпулятор впливає на інших через почуття страху, сорому і провини, але робить так через ті самі причини − йому страшно і соромно діяти прямо. «Якщо попрошу, а мені відмовлять, мені буде соромно. Значить, я неважливий і непотрібний». Через небажання зіткнутися з виною і страхом ми обираємо непрямі шляхи взаємодії. Ці почуття переживаються важко, але з ними важливо взаємодіяти, щоб вийти на новий якісний рівень контактів з людьми та усвідомлення себе.

Аби не піддаватися на маніпуляції, треба працювати над впевненістю та самооцінкою. Якщо людина не має змоги піти на психотерапію, варто скласти список своїх сильних сторін. Розпишіть усі позитивні якості, а також створіть окремий список досягнень за останні 5 або 10 років залежно від віку. У цьому списку мають бути не тільки робочі досягнення, а й ментальні, спрямовані на розвиток себе як особистості, наприклад: «Я зміг почати жити окремо від батьків» або «Я змогла розлучитися з чоловіком, який мене використовував», «Я зміг створити класну сім’ю».

Також варто створити список ваших базових цінностей, наприклад: «Я ніколи не дозволю нахабства у свій бік», «Я не дозволю використовувати себе». Це все те, чого ви точно робити не хочете і не будете. Що краще ви себе розумієте, то простіше буде розуміти, коли вами маніпулюють, і протистояти цьому.

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ:

1) Найкраща зброя проти маніпуляції – це усунення того фактору, на якому намагаються зіграти. Проте в даному випадку людина повинна розуміти, що нею маніпулюють, домагаючись чогось свого. Наприклад, якщо ви розумієте, що кавалер домагається близькості з вами, постійно повторюючи про те, що він вас зводив в ресторан і подарував дороге кольє, а ви не хочете інтиму, тоді щиро подякуйте супутнику за прекрасні подарунки і зі спокійною совістю йдіть додому. Якщо потрібно буде, можете навіть повернути йому його дари, щоб зникли мотиви, за якими ви повинні «розплачуватися» тілом.

2) Не піддавайтеся на емоції, які намагається викликати у вас маніпулятор. Найчастіше люди оперують вашим почуттям провини, невпевненості або боязні здаватися поганим в очах інших, але це все лише стимули, які повинні вас змусити щось зробити. Тому не дозволяйте своїм емоціям керувати вами, намагайтеся підтримувати внутрішній баланс і почувати себе спокійно. При цьому ведіть розмову, ґрунтуючись лише на фактах, а не на емоціях, які ви повинні чомусь відчувати. Говоріть по справі, повністю виключаючи будь-який вид емоцій.

3) Не переходьте на особистості. Одним із способів маніпуляції іншими є метод, коли людину виводять з рівноваги, про яку йшлося в попередньому пункті. Тобто в вас намагаються викликати цілий ряд емоцій і почуттів, які б ви не змогли контролювати. Це виходить завдяки тому, що інша людина починає вас в чомусь звинувачувати, критикувати, принижувати або ображати. У вас намагаються викликати у відповідь почуття (агресію), щоб ви перейшли на емоційний діалог: «Я? А ось ти…». Тут вмикаються емоції і не враховуються факти, через що вами легше маніпулювати і підштовхувати до того, чого від вас хочуть.

4) Пам’ятайте про власні переконання, бажання та цілі, до яких ви прагнете. Дуже легко маніпулювати людиною, яка не знає, чого хоче і як ставиться до того чи іншого явища. Тоді маніпулятору залишається задати «жертві» напрям, в якому йому слід йти, щоб отримати довгоочікувану вигоду. Тому, щоб не піддаватися на маніпуляції, ви повинні чітко і ясно розуміти, чого хочете, які цілі переслідуєте, а також у чому ви впевнені на всі 100%. Тоді будь-яка маніпуляція буде вами помічена, так як вона буде суперечити вашим цілям або переконанням. І поки ви впевнені в тому, що ваші цілі правильні, а життя повністю вас задовольняє, вами складно маніпулювати.

Енергію молоді необхідно спрямовувати у потрібне русло. Рідко буває, що не можна перенаправити молоду людину з деструктивної та асоціальної субкультури до просоціальної.

Захоплення – це нормально. Головне застосовувати критичне мислення та оцінювати ризики та наслідки своїх вчинків. Кожному захопленню можна знайти конструктивну альтернативу!

То ж БУДЬТЕ УВАЖНИМИ І НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ НІКОМУ МАНІПУЛЮВАТИ СОБОЮ!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.